Untitled design
Seks za pravljenje bebe
Home » PRE TRUDNOĆE  »  Zatrudnjivanje  »  Seks za pravljenje bebe
Seks za pravljenje bebe

Da li ste postali frustrirani zbog ograničenih položaja i rasporeda seksualnih odnosa prilagođenih onome što je najbolje za začeće? Saznajte kako seks za pravljenje bebe može da bude uzbudljiv kao i uvek.

Da li tempiran seks za pravljenje bebe može da ostane uzbudljiv?

1. Počnite da učite o „realnom seksu“.

Parovi koji su razočarani seksom za pravljenje bebe često imaju problem sa svojom fantazijom o tome šta bi seks „trebalo“ da bude – romantičan, spontan, uvek zadovoljavajući, a ne zahteva komunikaciju i trud da biste krenuli ili ostali na tom putu. Realnost je da seks može da bude mnogo, mnogo stvari. Ako je par dovoljno emocionalno i fizički povezan, partneri mogu da napuste fantazije i da nauče da se osećaju dobro u svetu realnosti i dugotrajnim pokušajima da naprave bebu.

Photo by Emily Studer on Unsplash

2. Zadržite smisao za humor.

Gledano objektivno, seks, začeće i postati roditelj su tri zbivanja u ljudskom iskustvu koja su definitivno razlog za osmeh. Parovi koji mogu da se smeju sami sebi često postanu još bliži, i seksualno i na drugi način, nego što su bili pre pokušavanja da zatrudne. Jedna mama koja je morala da prolazi dve godine kroz tretmane za sterilitet kaže da je smeh ono što je dobila usput. Kaže da s obzirom da su završili na intrauterinoj inseminaciji, šale o „punjenju ćurke“ verovatno su pomogle da se ne rastanu i umesto toga sada očekuju svoje drugo dete.

seks za pravljenje bebe
Seks za pravljenje bebe – Photo by Manuel Meurisse on Unsplash
3. Priuštite strastven, spontan seks ostatak meseca.

Po definiciji, možete da imate seks za pravljenje bebe samo tokom tri do pet dana tzv. prozora kada ste plodne tokom svakog meseca. To ostavlja gotovo četiri nedelje za rekreativnu zabavu! Istovremeno, odvojte vreme da podelite osećanja o vašoj seksualnoj vezi. Parovi koji rade na tome da im veza bude zdrava imaju veliku prednost kad postanu roditelji.

Objavljen: 12. jula 2012. godine, ažuriran: 20. novembra 2024. godine

  • Prolećna užina za dete

    Prolećna užina za dete

    Šta bi bila idealna prolećna užina? Da li je tokom proleća lakše obezbediti zdravu užinu?Doručak i večera deteta treba da obiluju mlečnim proizvodima i žitaricama, za ručak je potreban pravilan, dobro izbalansiran obrok koji sadrži meso, povrće i žitarice, dok užina, između doručka i ručka, treba da bude od voća. Užina za dete Koliko god…

  • Uvođenje namirnica u 2.godini života

    Uvođenje namirnica u 2.godini života

    Uvođenje namirnica u 2.godini je skromno. Uglavnom se sve uvede tokom prve godine se uvede velika većina namirnica i beba je do 1. rođendana spremna da pređe u potpunosti na roditeljsku ili ishranu u vrtiću, ako nema nekih alergija. Ishrana deteta u drugoj godini Između prve i druge godine, mališanima je potrebna raznovrsna ishrana, a…

  • Potreba za gvožđem u drugoj godini života

    Potreba za gvožđem u drugoj godini života

    Prvi ozbiljan rizik od anemije, uglavnom se javlja nakon 12-18 meseci starosti. Razlog tome je prelazak na kravlje mleko i prestanak konzumiranja žitarica za bebe. Ako uz to beba ne jede dovoljne količine raznovrsne hrane, gotovo uvek se javlja anemija. Kakva je potreba za gvožđem u drugoj godini?  Kravljе mlеko jе siromašno gvožđem. Pijеnjе mnogo mlеka…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *